osp.malbork{małpa}gmail.com

Początki historii OSP Malbork sięgają drugiej połowy lat '90, kiedy to grupka entuzjastów zafascynowana mało jeszcze wówczas znanym w Polsce sportem, postanowiła założyć w Malborku klub nurkowy. Stopniowo udawało się gromadzić sprzęt, początkowo proste aparaty powietrzne krajowej produkcji, później bardziej nowoczesne automaty dwustopniowe, zdobywano kolejne nurkowe uprawnienia. Wraz z rosnącym doświadczeniem pojawiały się pomysły, by robić coś ponad zwykłe, rekreacyjne nurkowanie i wykorzystać sprzęt z pożytkiem dla innych ludzi. W roku 2000 klub nurkowy przeobraził się w Ochotniczą Straż Pożarną - Ratownictwo Wodne, zakupiono pierwsze dwa neoprenowe suche skafandry, wtedy też udało się pozyskać pierwszy pojazd - Star 266 z zabudową i nagrzewnicą. Obecnie pojazd ten zastąpiony został mniejszym VW Transporterem, bardziej odpowiadający naszym potrzebom.

W roku 2012 wraz z pozyskaniem ambulansu z Państwowej Straży Pożarnej, powołana została sekcja ratownictwa medycznego.

Zarząd:

• Prezes - Jarosław Bartosik
  • Naczelnik - Andrzej Komar
  • Z-ca naczelnika - Adrianna Ilnicka
  • Skarbnik - Tomasz Krajewski
  • Gospodarz - Marcin Przedwojewski
  • Sekretarz - Marcin Przedwojewski

Komisja rewizyjna:

• Roman Huras
  • Jan Ilnicki
  • Bartosz Balbuza

Przedstawiciel na zjazd krajowy: